TECHSOFT s.r.o. (1993-2023)

 • ARES Commander - DownloadAktuálna verzia: ARES® COMMANDER 2023
 • Výrobca: Graebert GmbH
 • Základný popis: ARES Commander je výkonné 2D a 3D CAD riešenie postavené na formáte DWG pre Windows®, macOS® a Linux® umožňujúce užívateľom pracovať s výkresmi AutoCADu (DWG, DXF) od verzie 2.5 do 2023 v prostredí kompatibilnom s prostredím AutoCADu (vrátane štruktúry a spôsobu práce). Predstavuje alternatívu č.1 pre CAD používajúci DWG formáty výkresov využívaných miliónmi užívateľov.
 • ARES Commander - nákupPodporuje prakticky všetky vlastnosti DWG súborov a ponúka slušné nástroje aj na tvorbu 3D modelov. Jadro systému ARES slúži ako platforma aj pre rôzne iné CADy - jedná sa teda o CAD ktorý svojim spôsobom určuje smer ďalšieho vývoja aj pre iné CAD systémy.
 • ARES Commander je výkonný CAD software vhodný pre každodennú prácu na komplexných technických projektoch, ktorý vám poskytuje presne také produktívne nástroje a inteligentné funkcie pre kreslenie a navrhovanie, aké očakávate od main-stream CAD produktov, plus navyše ponúka rôzne exkluzívne funkcie pre zvýšenie produktivity, a pre významnú úsporu nákladov.
 • Jazykové verzie: CZ, EN,  ...vrátane kompletnej českej nápovedy!
 • Nativný formát súborov: DWG (2013)

ARES Commander - predstavenie     

ARES Commander

ARES Commander ponúka za zlomok ceny programu AutoCAD®, drvivú väčšinu jeho funkčnosti, podobné prostredie a identický spôsob práce.

Minimálne Systémové požiadavky pre ARES Commander :Ares Authorized
 • Operačný systém:
  -
  Microsoft Windows 11, 10
  - Mac OS X 10.10, 10.11, 10.12
  - LinuxUbuntu, Fedora, OpenSUSE
 • CPU: Intel® CoreTM 2 Duo
 • RAM: 2 GB
 • Grafická karta: 1024x768 True Color

ARES Commander vs AutoCAD

V porovnaní s "veľkým" AutoCADom, ARES Commander disponuje takmer identickým spôsobom práce, a rovnakou celkovou štruktúrou výkresov vrátane podpory fontov (SHX), šrafov (PAT), čiar (LIN), štýlov vykjresľovania (CTB a STB), podporou LISPu, či TX (ekvivalent ARX), podporou .NET, snímkov (SLD), 2D a 3D príkazmi na tvorbu a úpravu objektov, kompletnou sadou pre kótovanie a popisovanie, ...atď. AutoCAD oproti ARES Commanderu ponúka pokrokovejšie funkcie pre 3D modelovanie a aj pri 2D navrhovaní, pričom pri niektorých nástrojoch má viac volieb a možností. Rozdieľ je aj vo formáte DWG. ARES Commander používa tzv. "Open DWG formát" a AutoCAD tzv. "Trusted DWG formát". Kompatibilita obidvoch DWG formátov je na vysokej úrovni a pri svojej práci sa s problémami kompatibility prakticky nestretnete. Bez obáv teda môžete zdielať svoje výkresy medzi AutoCADom a ARES Commanderom.

Licencovanie ARES Commandera

Samostatná licencia

Licencovanie ARES Commandera je riešené snáď najlepším možným spôsobom súčasnosti. Po vytvorení Vášho ARES konta - sa jednoducho prihlásite na danom počítači a teda Vašu licenciu môžete používať prakticky kdekoľvek. Ak sa po ukončení práce z vášho konta neodhlásite - licencia na danom počítači bude aktívna aj keď nebudete mať aktívne internetové spojenie, pričom danú licenciou nie je problém aktivovať aj na inom PC. Dokonca môžete so svojou licenciou pracovať až na dvoch počítačoch súčasne. Licenciu teda môžete používať prakticky bez obmedzenia a to dokonca na akomkoľvek OS (Windows, MAc, Linux).

Sieťová plávajúca NET licencia

ARES LicensingSieťové licencie nie sú viazané na konkrétnu pracovnú stanicu alebo inštaláciu, ale centrálny server dynamicky a okamžite prideľuje sieťovú licenciu z množiny voľných licencií akonáhle sa spustí produkt ARES Commander vo vašej sieti. ARES Commander teda môžete inštalovať na ľubovoľný počet počítačov, pričom o sprístupnenie licencie sa stará licenčný server.

 

Výhody sieťovej licencie
- Licencie môžete volne prenášať na rôzne počítače.
- Licencie môžete "požičať" na počítač či notebook - a používať tak licenciu mimo siete či internetu.
- Licencie pracovnej stanice môžete inštalovať a konfigurovať zo zdieľaného adresára.
- Nastavením VPN (Virtual Private Network) môžete licencovať ARES Commander na "veľké vzdialenosti".

Ochrana licencie

Softwarovým spôsobom

Ochrana licencie je riešená softwarovým spôsobom a prenos licencie na iný počítač je riešený pomocou správy licencie, alebo prihlásením sa menom a heslom cez internet.
ZWCAD Licensing SW

ARES Commander - Download

Dostupné súbory:
ARES Commander 2023 (64 bit Win) HOT
SP3 Veľkosť 255.02 MB Dátum 30-08-2022

Najnovšia multijazyková 64 bit. verzia ARES Commander 2023 pre Windows (obsahuje aj plnú lokalizáciu do češtiny)

 

DWG 2013 podpora a ešte viac

zwcad dwg 2013ARES Commander DGN a PDFARES Commander okrem toho že natívne pracuje s DWG/DXF a DWF súbormi a je plne kompatibilný s ostatnými main-stream DWG CAD programami, dokáže nielen podložiť PDF a DGN súbory, ale dokáže ich aj importovať a pri importe vektorových PDF súborov rozpozná DWG entity s ktorými potom môžete pracovať ako so štandardnými DWG objektami.

Prispôsobiteľné užívateľské rozhranie

ARES CustomizeUserInterfaceMôžete si prispôsobiť vaše prostredie ARES Commander, Vaše príkazy, toolbary, horúce klávesy, a aliasy. ARES Commander vám prináša to najpohodlnejšie návrhové CUI prostredie pre umožnenie najefektívnejšie práce.

Bezproblémová DWG kompatibilita s ostatnými CAD programami

ares compatibilityPo extrémne prísnych testoch výkresov pre zaistenie bezproblémovej .dwg kompatibility, ARES Commander uľahčuje multi-platformovú komunikáciu ako nikdy predtým.

Obrázky

ARES Commander umožňuje vložiť alebo upraviť veľké rastrové obrázky bez problémov v rôznych formátoch, ako sú BMP, TIFF, GIF, JPG, PCX, PNG, ....


Šrafy

ares hatchŠraf vyplní uzavretú oblasť objektom s plnou výplňou, s výplňou prechodu farieb alebo preddefinovaným šrafovacím vzorom. Môžete si tak pre prezentáciu ľahko urobiť skutočne živé výkresy. ARES Commander podporuje .PAT súbory z iných bežných CAD programov.


Revízny obláčik

ares revcloudRevízne obláčiky upozorňujú na oblasti výkresu, ktoré obsahujú revízie. Môžete si vybrať štýl revízneho obláčiku: normálny, alebo kaligrafia. Na revízne obláčiky môžete previesť objekty, ako sú kruhy, elipsy alebo krivky.


Externé referencie

ares xrefVložte celé DWG súbory ako externé referencie. Vďaka tomu všetci vo vašom tíme môžu spoločne spolupracovať na veľkých projetoch, a nezvýši sa podstatne veľkosť súboru výkresu.


Prostriedky výkresu

ares prostriedkyUmožňujú vyhľadávať a pristupovať k ľubovoľným CAD zdrojom uloženým na vašom počítači alebo iných počítačoch v miestnej sieti. Z iných výkresov môžete vložiť nielen ich obsah do aktuálneho výkresu, ale aj napríklad kótovacie štýly, bloky, štýly textu, typy čiar, a dokonca aj hladiny.


Správca vlastností hladín

ares hladinySprávca vlastností hladín obsahuje všetky hladiny a ich vlastnosti pre dávkové spracovanie. Úpravou vlastností a použití zmien v Správcovi výrazne znížite vizuálne zložitosť výkresu.


Plotrovanie

Výkresy môžete vykresľovať ako na tlačiareň alebo ploter, tak aj do súboru. Viac možností vám pomôže vyladiť výsledky, vrátane nastavenia formátu papiera, nastavenie mierky vykresľovania, výberu štýlu vykresľovania, a pridaním vykresľovania.


Dávková tlač

Môžete publikovať modely a rozloženie do samostatných alebo viac stránkových súborov DWF alebo na ploter, čo vám umožní bezpečne a rýchlo zdieľať výkresy s ostatnými.


Predvolené hodnoty odsadenia kót

ARES Commander a odsadenie kótARES Commander podporuje aj predvolené hodnoty pre umiestňovanie kót v závislosti od vzdialenosti kótovaného objektu, či vzdialenosti od inej kóty


Podpora zariadení 3Dconnexion

ARES Commander a podpora 3DconnexionARES Commander v súčasnosti ako jediná DWG alternatíva AutoCADu plne podporuje všetky zariadenia 3Dconnexion. To znamená že nielen CAD Mouse, ktorá slúži namiesto klasickej myši, ale aj všetky "3D mysi" (SpaceMouse® Enterprise, SpaceMouse® Pro, SpaceNavigator®, ...atď) a to ako čo sa týka priradzovania funkcií funkčným tlačítkam, tak aj plnú navigáciu v 3D priestore (posun, zoom, 3D rotácia) - Pozrite si prosím naše video:

Objednávky a cenová ponuka

Online nákup

Ak si prajete objednať ARES Commander, môžete tak pohodlne urobiť aj bez registrácie v našom internetovom obchode.
Kliknite na: Online nákup ARES CommanderuARES Commanderu

Rýchla objednávka

Ak sa neradi orientujete v online obchodoch, pre objednanie môžete využiť náš formulár pre rýchlu objednávku.
Kliknite na: Rýchla objednávka

Cenová ponuka

Pre ARES Commander Vám radi vyhotovíme výhodnú cenovú ponuku.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

TECHSOFT CAD eShop

Podpora a školenia

Podpora pre ARES Commander

Školenia ARES Commanderu

Naša spoločnosť už vyše 24 rokov poskytuje pre CAD školenia pre AutoCAD a alternatívy AutoCADu akejkoľvek úrovne a to buď priamo vo Vašej kancelárii, alebo online cez internet (s nahrávaním školenia na video).

Doporučovaná dĺžka komplexného školenia pre ARES Commander, na ktorom s Vami prejdeme všetky dôležité oblasti a techniky práce so ARES Commanderom, je 16 hodín.

Ak máte záujem o školenie ARES Commanderu - kontaktujte nás prosím prostredníctvom formulára.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

Go to top

2D CAD Systémy a 3D CAD Systémy s nativným DWG formátom, ako aj nadstavby pre AutoCAD, AutoCAD LT a ZWCAD predstavujú hlavné CAD produkty spoločnosti TECHSOFT s.r.o.