TECHSOFT s.r.o. (1993-2023)

  • Posledná verzia: ZWCAD 2025
  • Výrobca: ZWSOFT
  • Základný popis: ZWCAD 2025 je výkonné 2D a 3D CAD riešenie umožňujúce užívateľom pracovať s výkresmi AutoCADu (DWG, DXF) od verzie 2.5 do 2017 a to v známom prostredí kompatibilnom s prostredím AutoCADu.
  • Jazykové verzie: CZ, EN, GE, HU, PL, RU, FR, ...
  • Nativný formát súborov: DWG (2025)

ZWCAD

Na základe prieskumu medzi slovenskými a českými užívateľmi ZWCADu, ktorý sme vykonali v mesiaci Júl 2014, vyplýva, že 64% užívateľov ZWCADu najviac oceňuje DWG kompatibilitu, rozhranie podobné AutoCADu a vynikajúci pomer cena/výkon.

ZWCAD ponúka za zlomok ceny programu AutoCAD®, drvivú väčšinu jeho funkčnosti, prakticky identické prostredie a spôsob práce, + navyše pokrokové technológie ako sú ovládanie gestami myši, či hlasové poznámky k objektom výkresu a iné.

 

Minimálne Systémové požiadavky pre ZWCAD 2025:
  • Operačný systém: Microsoft Windows 10, Windows 11 (Pro, Enterprise)
  • CPU: Intel Pentium 4
  • RAM: 2 GB
  • Grafická karta: 1024x768 True Color

Online nákup ZWCADuZWCAD vs AutoCAD

V porovnaní s "veľkým" AutoCADom, ZWCAD disponuje takmer identickým prostredím, spôsobom práce, a rovnakou celkovou štruktúrou výkresov vrátane podpory fontov (SHX), šrafov (PAT), čiar (LIN), štýlov vykjresľovania (CTB a STB), podporou LISPu, VBA, či ZRX (ekvivalent ARX), podporou .NET, súborov jednotiek (UNT), snímkov (SLD), 2D a 3D príkazmi na tvorbu a úpravu objektov, kompletnou sadou pre kótovanie a popisovanie, ...atď. AutoCAD oproti ZWCADu ponúka pokrokovejšie funkcie pri 3D modelovaní, a pri niektorých nástrojoch má viac volieb a možností. Rozdieľ je aj vo formáte DWG. ZWCAD používa tzv. "Open DWG formát" a AutoCAD tzv. "Trusted DWG formát". Kompatibilita obidvoch DWG formátov je na vysokej úrovni a pri svojej práci sa s problémami kompatibility prakticky nestretnete. Bez obáv teda môžete zdielať svoje výkresy medzi AutoCADom a ZWCADom.

 

Licencovanie ZWCADu

Samostatná licencia

Licenciu je možné nainštalovať a aktivovať len na jednom počítači.

Sieťová plávajúca NET licencia

ZWCAD LicensingSieťové licencie nie sú viazané na konkrétnu pracovnú stanicu alebo inštaláciu, ale centrálny server dynamicky a okamžite prideľuje sieťovú licenciu z množiny voľných licencií akonáhle sa spustí produkt ZWCAD vo vašej sieti. ZWCAD teda môžete inštalovať na ľubovoľný počet počítačov, pričom o sprístupnenie licencie sa stará licenčný server.

 

Výhody sieťovej licencie
- Licencie môžete volne prenášať na rôzne počítače.
- Licencie môžete "požičať" na počítač či notebook - a používať tak licenciu mimo siete či internetu.
- Licencie pracovnej stanice môžete inštalovať a konfigurovať zo zdieľaného adresára.
- Nastavením VPN (Virtual Private Network) môžete licencovať ZWCAD na "veľké vzdialenosti".

Ochrana licencie

Softwarovým spôsobom

Ochrana licencie je riešená softwarovým spôsobom. Prenos licencie na iný počítač je riešený pomocou správcu licencie.
ZWCAD Licensing SW

Pomocou USB kľúča

Ochrana licencie je riešená hardwarovým spôsobom pomocou USB kľúča. Prenos licencie na iný počítač je riešený prenesením USB kľúča.
ZWCAD Licensing USB

ZWCAD - Download

Dostupné súbory:
ZWCAD 2025 CZ / 64bit
Veľkosť 710.37 MB Dátum 16-05-2024

Najnovšia česká 64 bit. verzia ZWCAD 2025 pre Windows
vernum: 25.00_2024.05.09(#11749)

Novinky a prehľad ZWCADu

DWG 2020 podpora a ešte viac

zwcad dwg 2013ZWCAD vie otvoriť a zapisovať do DWG / DWF 2020 a DWF súborov. Je plne kompatibilný s ostatnými hlavnými CAD programami a môže zapisovať bloky do DWG 2020.


SUPER ŠRAF (len ZWCAD 2025)

ZWCAD 2015 Super šrafUniverzálne šrafovanie obrázkom, blokom či externou referenciou ...atď
Štandardne je šrafovanie objektu obmedzené na na vopred definované šrafovacie vzory. Voľné a pohodlné používanie šrafov Vám ušetrí čas na dôležitejšie činnosti. V ZWCAD 2017, pomocou Super šrafu úplne zmeníte spôsob doterajšieho šrafovania. Môžete šrafovať rôznymi objektami, vrátane obrázku, bloku či externej referencie, a nebudete obmedzovaný len na preddefinované šrafovacie vzory.


Google Earth - Priamy import (len ZWCAD 2025)

ZWCAD 2015 Google earthS aplikáciou Google Earth projektujte v reálnom svete
Navrhovanie v stavebníctve a architektúre môže byť niekedy ťažké, pretože navrhované objekty musia byť dokonale zladené so skutočným prostredím. Do ZWCAD 2017 budete môcť priamo importovať grafické snímky z aplikácie Google Earth. Táto nová funkcia Vám umožní prezerať Váš konečný návrh v aktuálnej mape.


Prispôsobovanie a ťahanie profilov (len ZWCAD 2025)

ZWCAD 2015 Loft a SweepVytvárajte ľahko 3D modely pomocou ťahania a prispôsobovania profilov
Ťahanie a prispôsobovanie profilov vytvoria 3D model ťahaním otvorenej, alebo uzavretej krivky pozdĺž otvorenej alebo uzavretej cesty, alebo určením sledu profilov. V ZWCAD 2017 nakreslením profilu a kliknutím na funkcie ťahania/prispôsobovania profilov ľahko transformujete Váš 2D model do 3D. Novo pridané vlastnosti pre ťahanie a prispôsobovanie profilov urýchlia proces postupov pre tvorbu 3D v ZWCAD 2017, ktorý obsahuje tiež plné ACIS modelovanie a editáciu, ACIS prehliadanie, 3D orbit, rendering a tiež vizuálne štýly (Skryť a Tieňovať) .


Unikód (len ZWCAD 2017)

ZWCAD 2015 UnikodPlynulá medzinárodná spolupráca
ZWCAD 2017 je teraz plne postavený na unikóde. Pre Vás to prakticky znamená odbúranie nečakaných problémov s rôznymi medzinárodnými znakmi vo Vašom výkrese a teda môžete vo Vašich výkresoch kombinovať rôzne znaky ľubovoľnej abecedy.


Pokročilá podpora dynamických blokov (len ZWCAD 2025)

zwcad dynamic blocksZWCAD podporuje väčšinu často používaných parametrov dynamických blokov, ako je lineárna, otáčanie, prevrátenie, zarovnanie, viditeľnosť a vyhľadávanie. Vzhľad bloku môžete zmeniť parametrickými uzly alebo na palete Vlastnosti.


Plynulá práca medzi desktopom a mobilom (len ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Syble So vstavaným Online Modulom v ZWCAD, teraz môžete ukladať výkresy a užívateľské konfigurácie do cloudových služieb tretích strán ako Dropbox, GoogleDrive a ďalšie. ZWCAD tiež poskytuje mobilné riešenia, ZWCAD Touch pre prenosné zariadenia. To Vám umožní slobodne pracovať na desktope a na cestách.


Ľahké načítanie.Net aplikácií pomocou NETLOAD

zwcad apiZWCAD podporuje .NET API. S nástrojom NETLOAD, môžete pohodlne načítať .NET aplikácie. Vývojári aplikácií môžu použiť .NET pre vývoj profesných aplikácií ZWCAD uľahčujúci navrhovanie špecifických profesií.


API kompatibilita na úrovni kódu a ľahké vytváranie lepších riešení (len ZWCAD 2025)

ZRX, ARX a .NET sú kompatibilné na úrovni kódu. Lisp rutiny možno teraz spustiť priamo na ZWCAD bez, alebo s iba pár úpravami. Nové API umožní vývojárom portovať ich aplikácie na ZWCAD 10 násobne rýchlejšie.


Inteligentný hlas (len ZWCAD 2025)

zwcad smart voicePomocou príkazov SMARTVOICE, VOICEMAN a VOICESHOW, môžete ľahko uložiť svoje hlasové informácie ako entity do Vášho výkresu.


Inteligentný výber (len ZWCAD 2025)

zwcad smart selectInteligentný výber umožňuje návrhárom nájsť podobné entity pohodlným výberom vlastností. Keď projektanti potrebujú nájsť určitý typ entity ako napr. referencie bloku bez ohľadu na zložité vlastnosti, už nemusia používať príkaz Nájsť, ktorý obsahuje zložitý výber vlastností.


Prispôsobiteľné užívateľské rozhranie (len ZWCAD 2025)

zwcad customizeMôžete si prispôsobiť vaše menu ZWCAD, Vaše príkazy, toolbary, horúce klávesy, a aliasy. ZWCAD vám prináša to najpohodlnejšie návrhové prostredie pre umožnenie najefektívnejšie práce.


Plynulá a solídna práca na zložitých úlohách (len ZWCAD 2025)

zwcad fluent working Nová optimalizačná technológia pamäte umožňuje v ZWCAD otvoriť akýkoľvek výkres s 50% znížením využitím pamäte. Preto dokáže plynule pracovať aj s výkresmi, ktoré majú viac ako 100 MB. To tiež zaisťuje možnosť nepretržitej celodennej práce.


Inovujeme pre zabezpečenie všetkých Vaších potrieb (len ZWCAD 2025)

zwcad smart mouseInteligentná myš, inteligentný výber a rôzne ribonové rozhrania sú ušité tak aby Vám poskytli zážitok z jednoduchej, flexibilnej a rýchlej práce.


Bezproblémová DWG kompatibilita s ostatnými CAD programami (len ZWCAD 2025)

zwcad compatibilityPo viac ako 50,000 extrémne prísnych testov výkresov pre zaistenie bezproblémovej .dwg kompatibility, ZWCAD uľahčuje multi-platformovú komunikáciu ako nikdy predtým.

Porovnajte si ZWCAD+ s AutoCADom a uvidíte ako ZWCAD spĺňa Vaše požiadavky a to za lepšiu cenu.

Asociatívne kóty (len ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Associative Dimensions ZWCAD vytvára kóty ktorých merané hodnoty, umiestnenia a orientácie sú automaticky upravené spolu s úpravou geometrických objektov. Táto inteligentná funkcia anotácia umožňuje pracovať oveľa efektívnejšie.


Obrázky (len ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Image Nové jadro ZWCAD spracovávajúce obrázky, teraz umožňuje vložiť alebo upraviť veľké rastrové obrázky bez problémov v rôznych formátoch, ako sú BMP, TIFF, GIF, JPG, PCX, a Targa.


Multiodkazy (len ZWCAD 2025)

zwcad mleadersMultiodkazy vám umožnia pripojiť popisy s viacerými odkazovými čiarami. Môžete veľmi pohodlne pridať odkazovú čiaru k existujúcemu objektu multiodkazu alebo odkazovú čiaru odobrať.


Šrafy (len ZWCAD 2025)

zwcad hatchŠraf vyplní uzavretú oblasť objektom s plnou výplňou, s výplňou prechodu farieb alebo preddefinovaným šrafovacím vzorom. Môžete si tak pre prezentáciu ľahko urobiť skutočne živé výkresy. ZWCAD podporuje .PAT súbory z iných bežných CAD programov.


Revízny obláčik

zwcad revision cloudRevízne obláčiky upozorňujú na oblasti výkresu, ktoré obsahujú revízie. Môžete si vybrať štýl revízneho obláčiku: normálny, alebo kaligrafia. Na revízne obláčiky môžete previesť objekty, ako sú kruhy, elipsy alebo krivky.


Externé referencie

zwcad external referencesVložte celé DWG súbory ako externé referencie. Vďaka tomu všetci vo vašom tíme môžu spoločne spolupracovať na veľkých projetoch, a nezvýši sa podstatne veľkosť súboru výkresu.


Palety nástrojov (len ZWCAD 2025)

zwcad tool palletesTeraz obsahujú nové vstavané stavebné, strojárske a elektro bloky, priamo v ZWCAD. Navyše umožňujú export a import upravených blokov.


Design Center

zwcad design centerDesign Center umožňuje vyhľadávať a pristupovať k ľubovoľným CAD zdrojom uloženým na vašom počítači alebo iných počítačoch v miestnej sieti. Z iných výkresov môžete vložiť nielen ich obsah do aktuálneho výkresu, ale aj napríklad kótovacie štýly, bloky, štýly textu, typy čiar, a dokonca aj hladiny.


Správca vlastností hladín

zwcad layer properties managerSprávca vlastností hladín obsahuje všetky hladiny a ich vlastnosti pre dávkové spracovanie. Úpravou vlastností a použití zmien v Správcovi výrazne znížite vizuálne zložitosť výkresu.


 

Záložky dokumentov

zwcad multiple document tabsMôžete otvoriť súčasne viac výkresov, a ľahko a rýchlo prepínať z jedného do druhého.


Plotrovanie

zwcad plotVýkresy môžete vykresľovať ako na tlačiareň alebo ploter, tak aj do súboru. Viac možností vám pomôže vyladiť výsledky, vrátane nastavenia formátu papiera, nastavenie mierky vykresľovania, výberu štýlu vykresľovania, a pridaním vykresľovania.


CTB\STB

zwcad ctb stbZWCAD poskytuje dva typy tabuliek štýlov vykresľovania: pomenované štýly vykresľovania (STB) a farebne závislé štýly vykresľovania (CTB). To vám umožní priradiť definície ako vykresľovať hrúbku čiar, farbu, typ a ďalšie.


Publikovanie

zwcad publishMôžete publikovať modely a rozloženie do samostatných alebo viac stránkových súborov DWF alebo na ploter, čo vám umožní bezpečne a rýchlo zdieľať výkresy s ostatnými.


Maximalizácie výrezu (pouze ZWCAD 2025)

ZWCAD+ Viewport maximaliztation Maximalizácia výrezu umožňuje voľne editovať výkresy pomocou výrezu bez zmeny mierky a umiestnenia výrezu.


Overkill (len ZWCAD 2025)

zwcad overkillOverkill odstráni duplicitné alebo čiastočne prekrývajúcich sa objekty z výkresu.


Vybrať podobné (len ZWCAD 2025)

zwcad select similarPridajte podobné objekty do výberovej množiny podľa zhodných vlastností ako je farba, hladina, typ čiary, názov a iné.


Izolácia objektov (pouze ZWCAD 2025)

zwcad object osolationIzolácia objektov riadi viditeľnosť objektu nezávisle od izolácie hladiny, a dokáže zobraziť iba vybrané objekty a skryť všetko ostatné. Vďaka tomu je práca s komplikovanými výkresmi oveľa jednoduchšia a rýchlejšia


 

Objednávky a cenová ponuka

Online nákup

Ak si prajete objednať ZWCAD, môžete tak pohodlne urobiť aj bez registrácie v našom internetovom obchode.
Kliknite na: Online nákup ZWCADu

Rýchla objednávka

Ak sa neradi orientujete v online obchodoch, pre objednanie môžete využiť náš formulár pre rýchlu objednávku.
Kliknite na: Rýchla objednávka

Cenová ponuka

Pre ZWCAD Vám radi vyhotovíme výhodnú cenovú ponuku.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

TECHSOFT CAD eShop

Podpora a školenia

Podpora pre ZWCAD

Školenia ZWCADu

Naša spoločnosť už vyše 20 rokov poskytuje pre CAD školenia pre AutoCAD a alternatívy AutoCADu akejkoľvek úrovne a to buď priamo vo Vašej kancelárii, alebo online cez internet (s nahrávaním školenia na video).

Doporučovaná dĺžka komplexného školenia pre ZWCAD, na ktorom s Vami prejdeme všetky dôležité oblasti a techniky práce so ZWCADom, je 16 hodín.

Ak máte záujem o školenie ZWCADu - kontaktujte nás prosím prostredníctvom formulára.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

Go to top

2D CAD Systémy a 3D CAD Systémy s nativným DWG formátom, ako aj nadstavby pre AutoCAD, AutoCAD LT a ZWCAD predstavujú hlavné CAD produkty spoločnosti TECHSOFT s.r.o.