TECHSOFT s.r.o. (1993-2023)

 • PS ToolsAktuálna verzia: PS Tools 2021 CZ
 • Výrobca: ProektSoft + TECHSOFT
 • Základný popis: PS Tools CZ - Univerzálna nadstavba pre generovanie tabuliek, výpisov, kusovníkov, legiend.
 • Jazykové verzie: CZ

Pridajte údaje k Vašim nakresleným objektom!

Táto nadstavba PSTools Vám umožní pridať vlastné údaje k akýmkoľvek objektom výkresu a neskôr ich môžete extrahovať do tabuliek spolu s natívnymi vlastnosťami objektov ako sú hladiny, farby, typy čiar, dĺžky, plochy, objemy, názvy blokov či atribúty atď. Vďaka tomu môžete vytvárať rôzne tabuľky, zoznamy materiálov, kusovníky, či legendy. PS Tools dokážu premeniť obyčajný výkres na grafickú databázu a pridať textový obsah k akýmkoľvek objektom výkresu!

PS Tools je veľmi univerzálny a prispôsobivý pre akékoľvek požiadavky vyplývajúce z praxe a konkrétnych potrieb každej spoločnosti. Názvy dátových polí, obsah výpisov a formáty štítkov sú definované užívateľom a môžu byť kedykoľvek upravené či pripojené. Prácu s PS Tools môžeme formálne rozdeliť do štyroch etáp:

 • Definovanie šablóny dát ps tools ikona defsab, príkaz PSSETTINGS
 • Zadávanie dát, ps tools ikona zaddat, príkaz PSINPUT
 • Pridávanie štítkov ps tools ikona pridstit, príkaz PSLABELS
 • Výpis do tabuľky ps tools ikona vypis, príkaz PSBOM

PS Tools

PS Tools dostanete od nás
pri kúpe ZWCADu, alebo BricsCADu
BEZPLATNE!

Minimálne Systémové požiadavky pre PS Tools:
 • Podporované CAD Systémy: ZWCAD Professional

Licencovanie PS Tools

Samostatná licencia

Licenciu je možné nainštalovať a aktivovať na viacerých počítačoch.

Ochrana licencie

Ochrana licencie je riešená softwarovým spôsobom.

PS Tools - Download

Dostupné súbory:
PS Tools 2023 CZ pro ZWCAD 2023
Veľkosť 614.62 KB Dátum 09-06-2022

Komerčný doplnok ZWCADu 2023 pre generovanie tabuliek, výpisov a kusovníkov - Česká verzia.

 

PS Tools - postup práce

 • Definovanie šablóny dát

  ps tools sablona

  Každá šablóna odpovedá rôznym typom objektov. Napríklad, predpokladajme, že sme kreslíme stavebný projekt. Chceli by sme zadať niektoré údaje pre izeby, ako napríklad "číslo", "typ izby" (kuchyňa, jedáleň a pod) a materiál podlahy. Prípadne môžeme potrebovať zoznam izbieb, vrátane vyššie uvedených údajov, ako aj plochu podlahy, plochu stien a objem. Budeme kresliť miestnosti ako uzavreté krivky, potom priradíme k nim údaje a výška miestnosti bude nastavená hrúbkou krivky (v paneli vlastností položka Tloušťka). Ale najkôr musíme definovať šablónu. Otvorte dialógové okno "Nastavenie" pomocou ikonky ps tools ikona defsab (príkaz PSSETTINGS). Pre vytvorenie šablony kliknite na tlačítko "Nová", pre názov šablóny zadajte "Miestnosti". Potom potrebujete vyplniť nasledujúce informácie, ako je znázornené na obrázku vyššie:
  • Užívateľské údaje. Môžete vytvoriť až 6 dátových polí definovaním ich názvu (v tomto prípade: "Číslo", "Typ" a "Podlaha").
  • Zahrnout do VM (výpisu materiálu). Zaškrtnite, ktoré políčka údajov alebo vlastností CAD objektov sa majú pridávať do tabuliek.
  • Formát štítku. Vyberte, ktoré hodnoty políčok budú vykresľované k objektom. Pred každú hodnotu môžete pridať ľubovoľný text a za ňu môžete pridať nový riadok.

 • ps tools stitky

  Zadávanie údajov

  Po zadefinovaní šablón, ich môžete využívať pre zadávanie údajov. Vyberte objekty výkresu a kliknite na ikonku ps tools ikona zaddat (príkaz PSINPUT). Z rozbaľovacieho zoznamu panelu "PSTools Zadávání dat" vyberte šablónu "Miestnosti", Zadajte hodnoty pre každé políčko a stlačte "ОК". Každý CAD objekt výkresu má špeciálne miesto pre ukladanie údajov z externých programov a tento nástroj uvedené údaje zapisuje práve tam. Údaje budú uložené do dwg súboru a načítané pri jeho otvorení. Ak je zaškrtnutá voľba "Štítky", údaje štítkov sa umiestnia na výkres po ich zadaní.

 • Pridávanie štítkov

  Popisy môžete pridať automaticky na všetky objekty výkresu, ktoré majú zadané údaje, pomocou ikonky ps tools ikona pridstit (príkaz PSLABELS). Obsah štítkov a formátovanie závisí na nastavení aké obsahuje príslušná šablóna. Štítok je pridaný ako mtext do aktuálnej hladiny, s aktuálnym textovým štýlom a s aktuálnou výškou textu.

  ps tools udaje
 • Výpisy do tabuľky

  Použitím ikonky (príkaz PSBOM) môžete vytvárať rôzne výpisy, zoznamy a kusovníky. Vykreslené tabuľky môžu obsahovať užívateľské údaje a nativné vlastnosti objektov. Pre vykreslenie tabuľky kliknite na miesto kde ju chcete vykresliť, alebo pre export do Excelu vyberte voľbu "Excel" (Napíšte písmeno E) a tabuľka sa otvorí v Exceli alebo inom tabuľkovom procesore. Vygeneruje sa *.csv súbor a otvorí sa príslušným východzím programom. 

  ps tools legendam
  Za účelom získania výpisu či kusovníku nie je nutné zadávať údaje. Stačí ak vyberiete "Default" šablónu a zaškrtnete voľby ktoré chcete do výpisu zahrnúť. Potom vyberte objekty a stlačte ikonku ps tools ikona vypis (príkaz PSBOM). Takto môžete extrahovať názvy blokov a ich atribúty a spočítať objekty ako svetlá, vypínače či zásuvky. Môžete napríklad kresliť káble v rôznych hladinách, farbách alebo typoch čiar pre rôzne druhy káblov. Potom môžete extrahovať tieto vlastnosti spolu s ich dĺžkami výberom volieb "Hladina", "Farba", Typ čiary" a "Dĺžka" a generovať výpis vedení bez zadávania akýchkoľvek užívateľských údajov.

 • Automatická Legenda

  Tento užitočný príkaz dokáže automaticky generovať legendu všetkých symbolov vo výkrese. Vyberte všetky bloky vo výkrese a kliknite na ikonku  (príkaz PSLEGEND). Vyplnte odpovedajúci popis pre všetky názvy blokov v tabuľke. Môžete ich zoradiť podľa názvu bloku, popisu alebo Vami definovaného čísla. Kliknite na tlačítko "Draw" a vyberte vkladací bodvo výkrese. Popisy sú uložené na trvalo a budú k dispozícii pre budúce použitie.

  Pozn: Tento príkaz vo verzii 2017 zatiaľ nie je k dispozícii!

  ps tools alegenda

Objednávky a cenová ponuka

Online nákup

Ak si prajete objednať PS Tools, môžete tak pohodlne urobiť aj bez registrácie v našom internetovom obchode.
Kliknite na: Online nákup PS Tools

Rýchla objednávka

Ak sa neradi orientujete v online obchodoch, pre objednanie môžete využiť náš formulár pre rýchlu objednávku.
Kliknite na: Rýchla objednávka

Cenová ponuka

Pre PS Tools Vám radi vyhotovíme výhodnú cenovú ponuku.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

TECHSOFT CAD eShop

Podpora a školenia

Podpora pre PS Tools

Školenia PS Tools

Naša spoločnosť poskytuje pre PS Tools školenia akejkoľvek úrovne.

Ak máte záujem o školenie PS Tools - kontaktujte nás prosím prostredníctvom formulára.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

PS Tools

PS Tools dostanete od nás
pri kúpe ZWCADu, alebo ZWCAD Support Packu
BEZPLATNE!

Go to top

2D CAD Systémy a 3D CAD Systémy s nativným DWG formátom, ako aj nadstavby pre AutoCAD, AutoCAD LT a ZWCAD predstavujú hlavné CAD produkty spoločnosti TECHSOFT s.r.o.