TECHSOFT s.r.o. (1993-2023)

  • pdf2cadAktuálna verzia: pdf2cad v11
  • Výrobca: Visual Integrity
  • Základný popis: pdf2cad je špecializovaný nástroj pre konverziu PDF súborov do formátu DWG a DXF, ktorý môže byť použitý vo väčšine CAD systémov ako AutoCAD, ZWCAD, Microstation, a ostatných. Konvertuje súčasne vždy len jeden súbor a cenovo je veľmi výhodn.
  • Jazykové verzie: CZ, EN, DE, SP, IT, FR, PL

pdf2cad

O programe pdf2cad

pdf2cad konvertuje vektorové PDF technické výkresy do formátu DXF pre import - ako editovateľné objekty v systémoch ZWCAD®, AutoCAD®, Microstation®, KOMPAS®, Alibre Design®, UniGraphics® a iných CAD, CAM a CNC systémoch ako aj pre Microsoft Visio®.

Dnes, čoraz viac a viac architektonických, strojárenských, projekčných a výrobných spoločností archivuje a prijíma návrhy, schémy, pôdorysy a iné technické výkresy vo formáte Adobe® PDF. CAD konštruktéri, CNC operátori, partneri a iní členovia tímov potrebujú byť schopní prezetať, kontrolovať, upravovať, alebo znova použiť geometriu uzamknutú vnútri týchto dokumentov.

Práve, pdf2cad predstavuje riešenie ktoré presne obnoví tvary a textové reťazce do priemyselného štandardu formátu DXF.

Ak sú Vaše PDF súbory vektorovo založené, už nemusíte strácať drahocenný čas alebo obetovať kvalitu pri tlači, skenovaní a vektorizovaní výkresov. Použitie pdf2cad vyžaduje neporovnatelne menej manuálneho čistenia ako pri použití software pre konverziu rastru do vektorov.

Dajte STOP prekreslovaniu pôdorysov, alebo technických návrhov. Stačí keď ich pustíte cez pdf2cad!

Minimálne Systémové požiadavky pre pdf2cad:
  • Operačný systém:
    Microsoft Windows 8.1, Windows 7, Windows XP
    MAC OS X

Prečo pdf2cad ?

pdf2cadVýkresy v PDF súbore môžu byť uložené ako rastrové obrázky (naskenované, snímané z obrazovky, pbrázky v TIFF alebo JPEG súboroch) alebo ako vektorová grafika. Ak sú to rastrové obrázky, nejedná sa o nič viac ako o digitalizovaný obrázok – štvorcovú sieť množstva bodov, každý v určitej svojej farbe, ktoré spolu vytvárajú obrázok ktorý považujete za CAD výkres. Ale je to presne to isté ako obyčajný obrázok zapadajúceho slnka. V PDF súbore sa nenachádza žiadna inteligencia. Pre taký typ súborov, jediné softwarové riešenie pre prevod výkresu naspäť do editovateľného vektorového CAD súboruje použiť skupinu softwaru nazvanú vektorizačný software. Tieto programy sa snažia rozpoznať čiary, tvary a niekedy dokonca aj texty z vzorky bodov, a previesť ich na geometriu pokúšajúcu sa aproximovať tieto vzory. Skúsenosti ukazujú že aj najlepšie získané výsledky vedú k strate ostrosti a tieto výsledky nie sú použiteľné bez ďalšieho čistenia.

Ale ak bol PDF súbor generovaný priamo z CAD/GIS/grafickej aplikácie, v ktorej bol výkres vytvorený (použitím napr. Acrobat Distiller, Bluebeam Pushbutton PDF alebo CAD2PDF), výkres bude uložený ako vektorová grafika – skupina výkresových inštrukcií ktoré definujú každú čiaru, tvar a objekt použitím geometrických matematických rovníc. Tým je myslená 2D verzia CAD výkresu, aká by bola vytlačená na papieri (s 3D v PDF sa zatiaľ nezaoberáme). Nie je to viac CAD súbor, takže nemusíte mať extrémne obavy o Vaše intelektuálne vlastníctvo, pretože niektoré kľúčové CAD špecifické prvky tam chýbajú. Ale základná geometria je stále tam, často aj spolu s textovými reťazcami a vloženými rastrovými obrázkami.

V krátkosti vektorové PDF je menej ako CAD súbor ale oveľa viac ako rastrový obrázok.

Stále viac a viac už od začiatku nového výrobného cyklu výrobkov začínajú spoločnosti používať bezpapierový spôsob práce a generujú množstvá vektorovo založených PDF súborov. A práve pre tieto typy súborov bol vyvinutý pdf2cad.

Licencovanie pdf2cad

Samostatná licencia

Licenciu je možné nainštalovať a aktivovať len na jednom počítači.

Ochrana licencie

Softwarovým spôsobom

ZWCAD Licensing SWOchrana licencie je riešená softwarovým spôsobom.

pdf2cad - Download

Dostupné súbory:
pdf2cad v.11 CZ HOT
Veľkosť 12.43 MB Dátum 14-02-2017

Staršia verzia programu pre konverziu vektorových PDF súborov do formátu DWG a DXF - Česká verzia.

Ako pracuje pdf2cad

Veľmi jednoducho (povedané, nie však urobené), pdf2cad interpretuje inštrukcie výkresu z PDF súboru, a prekladá ich na ich ekvivalent do vektorového jazyka DXF. Typy čiar použité v PDF sú reprodukované do DXF. Je dôležité pamätať na to, že tieto typy čiar nie sú vždy také aké dúfate že budú: PDF nepozná kružnice, alebo elipsy, a môže ich vykresľovať s použitím kriviek alebo ich segmentov. Krivky v PDF môžu byť tiež rozdelené na segmenty. pdf2cad v súčasnosti má málo na výber, ale reprodukuje typy čiar na také aké nájde v PDF.

Podobný príbeh je s textom. Vo väčšine prípadov je text výkresu už prevedený do PDF vektorov. Tým máme na mysli to, že už to nie je viac živý text – len grafika ktorá vyzerá ako text. pdf2cad opäť nemá veľa na výber k reprodukcii takéhoto textu v DXF. Ak je však text v PDF stále živý (ak sa text v Acrobat Readeri dá vybrať = je živý), potom ho pdf2cad v mnohých prípadoch môže reprodukovať ako editovateľný text MTEXT) v DXF.

A nakoniec vložené rastrové obrázky sú extrahované do samostatných TIFF (čiernobielych) alebo JPEG (farebných) súborov ktoré sú pripojené k DXF ako referencie. Kým ich teda budete mať uloýené spolu s ich DXF súborom tak ich po otvorení DSF budete vidieť – pravdaže samozrejme ak Vaša cieľová aplikácia podporuje rastrové obrázky. Ak Váš výkres vo Vašom PDF súbore je rastrový obrázok (alebo obsahuje rastrové obrázky), pdf2cad Vás po ukončení konverzie na to upozorní.

pdf2cad je dávkový konverzný nástroj, takže nepotrebujete otvárať a znovu ukladať PDF súbor. Súbor len vyberiete a skonvertujete. Jeho inteligentná architektúra Vám umožňnuje aplikovať množstvo filtrovacích možností počas konverzie, napríklad emulovať fonty, načertnúť výplne alebo otočiť súbor.

Objednávky a cenová ponuka

Online nákup

Ak si prajete objednať pdf2cad, môžete tak pohodlne urobiť aj bez registrácie v našom internetovom obchode.
Kliknite na: Online nákup pdf2cad

Rýchla objednávka

Ak sa neradi orientujete v online obchodoch, pre objednanie môžete využiť náš formulár pre rýchlu objednávku.
Kliknite na: Rýchla objednávka

Cenová ponuka

Pre pdf2cad Vám radi vyhotovíme výhodnú cenovú ponuku.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

TECHSOFT CAD eShop

Podpora a školenia

Podpora pre pdf2cad

Školenia pdf2cad

Naša spoločnosť poskytuje pre pdf2cad školenia akejkoľvek úrovne a to buď priamo vo Vašej kancelárii, alebo online cez internet (s nahrávaním školenia na video).
Ak máte záujem o školenie pdf2cad  - kontaktujte nás prosím prostredníctvom formulára.
Kliknie na: Kontaktný Formulár

Go to top

2D CAD Systémy a 3D CAD Systémy s nativným DWG formátom, ako aj nadstavby pre AutoCAD, AutoCAD LT a ZWCAD predstavujú hlavné CAD produkty spoločnosti TECHSOFT s.r.o.