CAD Novinky - Testy DWG kompatibility DWG CAD systémov

newsletter DWG kompatibilita |   september 2020  
 
banner
  -
 

DWG Kompatibilita

Porovnanie DWG kompatibility rôznych DWG CAD systémov...

 
 
  Dobrý deň vážený záujemca o CAD,

Na námet užívateľa z diskusie na našich tCAD stránkach venovaných DWG alternatívam AutoCADu, sme vykonali sériu testov DWG kompatibility dostupných DWG CAD systémov. Táto "do nekonečna" diskutovaná téma zaujíma drvivú väčšinu našich CAD užívateľov, a ak sa nemýlim tak dodnes nikto nepublikoval nezávislé výsledky testov rôznych DWG systémov. Aj keď sa jedná o "dosť citlivú záležitosť", rozhodli sme sa zverejniť výsledky ku ktorým sme dospeli po 3 dňoch nepretržitých testov a ktoré by mali odzrkadľovať reálny stav kompatibility DWG CAD systémov verzie 2017 (resp ekvivalentu verzií 2017).


Okrem spomínaných výsledkov testov sme minulý týždeň publikovali video návod na konverziu najnovšieho DWG formátu 2018 do nižších verzií pomocou Autodesk DWG TrueView (presnejšie True Convert), ktorý pripájame aj k týmto CAD novinkám.


S pozdravom

Ing.Ján Pajerchin (CEO)

Fotka

Kontaktné údaje:

Mobil: +421 905 506 690
Email: jan.pajerchin@techsoft.sk
Skype: jan_pajerchin

TECHSOFT s.r.o. (1993-2017)

Autorizovaný predajca ARES Commandera, BricsCADu, CMS IntelliCADu, IRONCADu, nanoCADu, ZWCADu a ďalších CAD systémov pre SR a ČR

Adresa:
Podtatranská 4931/23, 05801 Poprad, Slovenská Republika
Tel: +421 52 7710 211

 
--
 
 

Porovnanie DWG kompatibility DWG alternatív AutoCADu

DWG kompatibilita - výsledky testov CAD systémovMinulý týždeň (marec/apríl 2017) sme vykonali v maximálnej miere nezávislé testovanie DWG kompatibility AutoCADu a rôznych DWG CAD systémov ktoré je popisované v tomto videu .

Testy sme vykonávali ako na 71 štandardných DWG objektoch a vlastnostiach, tak aj na najrozšírenejšom teste DWG kompatibility budweiser2018.dwg od spoločnosti CAD Studio.

Pozn: Pretože testované verzie CADov boli v.2017 (resp. ekvivalent v.2017) a najnovší budweiser2018.dwg bol vo formáte DWG 2018 - ten sme pre účely testov skonvertovali do DWG 2013 formátu.

Ak máte vlastné skúsenosti z praxe týkajúce sa DWG kompatibility jednotlivých CAD systémov (či AutoCADu) - uvítame Vaše príspevky v diskusii k videu buď na YouTube kanáli , alebo na našich tCAD stránkach .

Pozn: Ako spomíname vo videu - DWG kompatibilitu nie je možné objektívne zmerať, keďže dôležitosť jednotlivých aspektov DWG súboru je vysoko individuálna a vždy diskutabilná. Tento prehľad ktorý sme vytvorili, je teda nutné brať s určitou rezervou, avšak predsa len podľa nás objektívne odzrkadľuje reálnu aktuálnu situáciu.

 


Návod na konverziu formátu DWG 2018 do nižšieho DWG formátu

Konverzia formátu DWG 2018 do nižšej verzieAko sme vás informovali v predchádzajúcich CAD novinkách, nový AutoCAD 2018 prišiel aj s novým DWG formátom. Pre konverziu do starších DWG formátov je možné použiť bezplatný nástroj Autodesku:
Autodesk DWG True View 2018, ktorý si môžete stiahnuť z tejto stránky.

Pretože však tento nástoj je k dispozícii len v EN jazyku - pripravili sme pre tých z vás ktorí EN jazyk neovládajú - tento slovenský video návod .

 
  -  
  CAD HelpCAD FórumYouTube kanálG+ Tipy a triky  
 
-